Vasilisov v průběhu věků

 

1. klec - Ptačí klec

 

Výrobce: Interzoo
Rozměry: 54x34x75 cm
Rozteč mříží: 1 cm
Povrch mříží: bílý elox
Dvířka: Tři - dvě vepředu, jedna na vrchu
Kapacita potkanů: 2

 

Tato klec sloužila Edouškovi. Dobře se udržovala díky několika dvířkům, ale upevňování vybavení bylo někdy kvůli jejich velikosti někdy dobrodrůžo. Vysouvací dno taky nebylo zrovna výhoda, Edík kakal na hranu dna, takže bobky zapadaly za dno a při čištění se musela tím pádem mýt dvě dna...taky se moc rádo vysouvalo samo při přenášení. Jinak jsem jí ale měla ráda. :)

*

2. klec - Skříňová klec

 

Výrobce: dědoušek a já :)
Rozměry: 50x60x180 cm
Rozteč mříží: pletivo 1 cm
Povrch mříží: pletivo pozink
Dvířka: Dvoje - celá přední strana a vylézací otvor na postel na straně
Kapacita potkanů: 9

 

Skříňovka byl omyl. :)) Jako každý potkanář jsem si jí ale musela projít a zjistit nevýhody na vlastní kůži. :)) Celá nasákla močí a to i přes to, že police byly potaženy takovou tou umělohmotnou dýhou. Sice v ní bydleli jen dvě mimina (Spock se Snuffem), ale i oni jí dokázali během tří měsíců zmočit tak, že musela do kontejneru. Další nevýhoda, se kterou jsem se nemohla smířit bylo, že jsem na každé vybavení, co jsem chtěla přidat, musela vrtat zvláštní háčky. :/ Bylo mi líto jí vyhazovat, kort když si s ní děda dal tolik práce, na dvířkách pracoval celé léto!, aby byla dokonalá a já na ně potom vyřezala zavírání ve tvaru tulipánu. Ale nedalo se nic dělat, musela z domu. První co jsem však udělala bylo, že jsem odmontovala dvířka, postavila si je do pokoje a věším na ně blbůstky. :)

Fotky jsou extrémně nekvalitní mobilové a blbě brané, protože můj pokoj je pidimini a pořádně fotit nešla.

*

3. klec - Činčila elox

 

Výrobce: Interzoo
Rozměry: 71x40x63 cm
Rozteč mříží: 1,5 cm
Povrch mříží: elox
Dvířka: Dvě - vepředu a nahoře
Kapacita potkanů: 3

 

Na Činčilu nedám dopustit a ráda se k ní vracím. Vystřídala jsem 3 eloxky, z toho dvě jsem spojila do toweru a následně prodala, protože jsem potřebovala větší jelikož se smečka rozrůstala. Nedávno jsem jí ale zase koupila pro Kuře a Rona, následně v ní bydleli staroušci (kteří v ní bydleli i jako mimina) než se přestěhovali do Motelu. Doporučila bych jí všem kdo chtějí kvalitní klec za málo peněz. I když to tak nevypadá dvířkami se dá všude dobře dostat.

Naše první Činčilka a její zařízení pro mladíky Snuffa se Spočkem.

*

4. klec - Činčila Tower

 

Výrobce: Já :)) (Činčily od Interzoo)
Rozměry: 71x40x115 cm
Rozpětí mříží: 1,5 cm
Povrch mříží: elox
Dvířka: Tři - Dvě vepředu, jedny nahoře
Kapacita potkanů: 5

 

Ačkoli Činčila samotná se čistí a vybavuje dobře, u Toweru to díky jedněm dvířkám v dolní části tak lehké nebylo. Nicméně to bylo dobré řešení když jsem potřebovala zvětšit prostor pro rozrůstající se smečku za málo peněz. :)

Vyfocená nakřivo..mehehe

 *

5. klec - Furet Tower / Furet XL

 

Výrobce: Ferplast
Rozměry: 80x75x161 cm / 80x75x86 cm
Rozpětí mříží: 1,4 cm
Povrch mříží: modrý elox
Dvířka: Tři / Dvě
Kapacita potkanů: 17 / 9

 

Jó, polepšili jsme si... no, spíš krysouni si polepšili, já si přihoršila jak jsem záhy zjistila. :)) Towerka byla obří klec, která se špatně a dlouho čistila (obvykle 3-5 hodin). Díky velké hloubce jsem musela kvůli každému hamaku, který jsem chtěla zavěsit dozadu vlézt půlkou těla dovnitř a nějak to tam připevnit, u hořejšku to šlo ještě hůř, protože na to jsem si musela brát židli. Když jsem dole připevnila patro nad dvířka, nemohla jsem se na něj dostat, abych ho umyla nebo na něj něco dala. Jak byla velká, čištění v mém mini pokoji bylo utrpení, horní klec jsem dala na postel, dolní jsem procpala dveřmi na chodbu, nikde se nedalo hýbat. Celá konstrukce byla celkem nestabilní jak byla skládaná a držela vlastně jen "véčky" na hranách. Rozhodně bych jí nedoporučovala lidem, kteří mají pár potkanů a chtějí jim přilepšit, já jí proklínala kudy jsem chodila a občas schytala i nějakou ránu ze vzteku...naštěstí jen dlaní, takže to nezanechalo žádné stopy. Pssst. :))

Když jsem už měla toweru dost, zredukovala jsem ho na XLku. Ta se udržovala o něco lépe, ale v zavěšování hamaků a zabírání místa byla to samé jako Tower. Neverrrr moooore!

*

 

6. klec - Perfect

 

Výrobce: myslím, že Guangdong
Rozměry: 79x52x141 cm (bez koleček 79x52x139 cm)
Rozteč mříží: 2 cm
Povrch mříží: kvalitní kov (chrom to není)
Dvířka: Tři velká vepředu
Kapacita potkanů: 10

 

Po Toweru přišla Perfektka, kterou jsem si zamilovala. Splňuje všechna očekávání, co od velké klece mám. Má hodně dvířek, všude se dobře dostanu, patra se dají vyndat a nahradit ferplastovými, není zbytečně hluboká ani široká, materiál mříží je nereznoucí, dobře se zařizuje, je skládací, vyleze z ní i potkan, který nerad skáče, má kolečka na lepší manipulaci a je estetická. Tuhle klec bych za nic na světě nedala z ruky. Teď mám sice málo krysounů a hlavně místa takže odpočívá u babičky a dědy na půdě, ale nemůžu se dočkat až jí zase vytáhnu.

*

 

7. Klec - Nero 2

Výrobce: Savic
Rozměry: 80x50x44 cm
Rozteč mříží: 2,5 cm
Povrch mříží: elox
Dvířka: Dvě - vepředu a navrchu
Kapacita potkanů: 3

 

Neroušek byl původně pro Normíčka, proto název Batesův motel, dnes už kleci neřeknu jinak. Tato klec je kvůli výšce, dobré udržovatelnosti a tím, že se dá všude krásně dostat, vhodná pro seniory nebo potkany se s níženou pohyblivostí. Je částečně rozkládací.

*

8. klec -  Freddy 2

Značka: Savic
Rozměry: 80x50x63 cm
Rozpětí mříží: 1 cm
Materiál mříží: elox
Dvířka: jedna velká vepředu s bezpečnostním zavíráním
Kapacita potkanů: 4
Kdo v ní bydlí: Gizmo, Gusťa, Bubák, Roník

 

Fredďáska jsem pořizovala pro mladé (Gizmo, Gusťa, Gáťa, Bubák) když jsem oddělovala Staroušky do Batesova motelu, Kuřeroni měli novou Činčilu elox větší.

*

 

9. klec - Frero (Freddy 2 + Nero 2)

 

Výrobce: Já :)) (Obě klece jsou od firmy Savic)
Rozměry: 80x50x90 cm
Rozteč mříží: 1cm a 2 cm
Materiál mříží: elox
Dvířka Dvě
Kapacita potkanů: 6

 

Frera jsem stvořila spojením klece Freddy 2 a Nero dva. Potřebovala jsem klec, která by byla na 6 potkanů a dala se hodit do vany.

 *

 

Nyní používáme Freddyho 2 a Batesův motel.