Zlatíčka, navždy zůstanete v mém srdci....

 

Spock

13.8.2008 - 16.5.2011

 

původ: zverimex

varieta: standard agouti

Spoček, alias Satanův malý pomocník, tuto přezdívku dostal hned první den, který jsem si ho přinesla. Byl neskutečně oprsklé mimino a celý život vymýšlel různé lumpárny. Byl to opravdový alfa samec, který si uměl sjednat pořádek, když byly se Snuffíkem ještě sami, občas ho terorizoval, ale po příchodu mimin se zklidnil a změnil. Každý nový přírůstek přijal bez problémů. Ve dvou letech přišel o zrak, ale to mu vůbec nevadilo a lumpačil dál. Ke sklonku života už ale přestával chodit a stáří se na něm víc a víc podepisovalo až nakonec sešel a zemřel.

 

 

 

Gaťka Kmotr Hery Potr Cyaro of Shareenov

1.8.2009 - 25.3.2011

původ: po zverimexových rodičích (mamka byla kinder vejce)

varieta: standard black hooded

Gátinka byl celý život zdravý a neskutečně akční. Byl nějvětší éro ze všech. Nikdy se nechtěl mazlit a raděj všude lítal, všechno ochutnával, byl plný života. Vyfasoval přezdívku Satanův malý pomocník junior, jelikož byl úplně stejný jako Spoček zamlada a v mimidobě byl jeho malý parťák. :) Bohužel ho skolil nádor hypofýzy v roce a nedožitých 8mi měsících. Během týdne zhubnul, sešel, zhoršila se mu srst, nedokázal přijímat pevnou stravu, pak už ani tekutou, kortikoidy ani atb nepomohly. Zemřel mi v klokance cestou na veterinu pro poslední injekci.

 

*

Kuře de Hašík Rolo Polo Žralůček

27.11.2008 - 7.2.2011

původ: ChS Mouseville ( Heridos - Vrh H s PP)

varieta: dumbo double rex mink self

Kuřátko byl má vysněná varieta, kterou jsem nikdy neměla. Až jednou se ke mě dostal když mu byl rok a půl. Kuřounek byl vopelichaná hruštička, s Bubáčkem tvořil dvojku "Vopelichanej a Plešatej". Byl to naprostý pohodář, úplně v klidu se s Rončou zařadil do mé stávající smečky, která už nebyla nejmladší. Kuřounek byl zlatoušek, co se nechal muchlat. Zemřel na nádor v hlavě. Hlavičku měl celou prolezlou, ochrnul na zadní nožku, poté na přední, oslepl, celkově sešel, byla nutná euthanazie.

 

 *

Norman Alphonso Berahthraban Emery Bates

12.8.2008 - 27.3.2010

původ: ChS Mandarins (Fantom - vrh F s VP)

varieta: standard pearl spotted variegated

Normíčka jsem měla krátce, ale poznamenal mě opravdu moc. Přišel ke mě v prosinci 2009, kdy se ho původní majitelka musela vzdát kvůli alergii. Měla jsem v plánu ho seznámit s klukama, bohužel všechny pokusy skončily krví, kousanci, prokousnutým Normíkovým krkem a mým prstem. Normíček k nikomu nechtěl a vybral si život samotáře. Jelikož byl kvůli pokusům o seznamování stále na marodce v obýváku, byl se mnou každou volnou chvíli kdy jsem byla doma, spinkal mi na břiše pod dekou, byl to neskutečný mazlík, oblíbila si ho dokonce i mamka, která na potkany zrovna není. Když už byl konečně uzdravený ze všech bojů s klukama a já si ho vzala zase k sobě na gauč a on si jako obvykle zalezl pod deku, najednou jsem uslyšela kvíkot pod pohovkou. Normíček mi vypadl z pod deky, spadl na psa, který se leknutím ohnal a kousnul Normíčka do tlamičky. Půlku noci prokrvácel a prodávil, hlídala jsem ho a hned ráno jsem s ním vyrazila k vetovi, ten diagnostikoval pochroumanou horní čelist. Normíček od té doby stále marodil, mohl přijímat jen tekutou stravu, krmila jsem ho několikrát denně kašičkama, vyvařovala jsem mu a snažila se ho zachránit. Pak se začal zlepšovat, kašovitou stravu už přijímal sám a nastěhovala jsem ho zpátky do jeho Motelu. Asi týden na to mu vypadl horní zoubek, krvácel, dusil se, neměl už dost sil bojovat a do pár chvil mi zemřel na klíně. S Normíkovou smrtí jsem se nevyrovnala, pokaždé když si na něj vzpomenu, pláču...i teď když to píšu. Byl to vyjímečný potkánek. Jeho smrt mě moc zasáhla. Dlouho jsem hledala potomka z jeho rodu, pak jsem ale zjistila, že jeho linie byla zastavena. Stále ale projíždím chovatelské stanice, inzeráty a zverimexy a doufám, že na mě někde vykoukne malá kopie Normíčka...

 

 *

 

Edoušek

říjen 2007 - 27.10.2008

původ: zverimex

varieta: standard černý husky

Edoušek byl můj první chlapák, který mi pořádně otevřel cestu k potkanům. Byl neskutečně chytrý a vyčůraný, kradl na co přišel a natahal si to do klece. :)) Byl miloučký a trpělivý, měl radost z každého běhání a moc rád mi pomáhal při míchání směsi. Zemřel v roce na nádor na játrech.

 

foto: Hanča Abrmanča

*

 

Borůvka

 

leden 2004 - únor 2006

původ: zverimex

varieta: standard černá husky

Borůvčička byla můj první potkánek vůbec. Bydlela v kuchyni v kleci a občas vyrážela na výlety po stoupačkách k sousedům. :))

Foto se bohužel nedochovalo.